További tarifaemelést akarnak a fővárosi taxisok
Karácsony Gergellyel tárgyaltak a taxisok képviselői, de nem született megállapodás.
Karácsony Gergellyel tárgyaltak a taxisok képviselői, de nem született megállapodás.
Öt kerület perel, a Fővárosi Önkormányzat és Ferencváros kivár, tíz ellenzéki kerületnek összesen pedig majdnem másfél milliárddal jutott kevesebb, mint a hét fideszes vezetésűnek. A kormány ugyan kioszt 44 milliárdot a tízezer lakosnál nagyobb városoknak, de változatlanul nem világos, milyen módszertan alapján teszik meg ezt. Budapesti támogatási körképünk.
Folytatódnak az egyeztetések a fővárossal az üzemanyagok hatósági árának eltörlése után.
A kormány lefejezte az üzemanyagárstopot, a taxisok pedig azonnali tarifaemelést követelnek. Időközben elkészült Budapest 2023-as költségvetése, a kormány pedig még mindig lóg 12 milliárddal a fővárosnak.
Budapest csak 2024-ben fog fizetni a cégért.
Vannak belépők, amelyeknek konkrétan megduplázták az árát.
Állománygyűlésről indult, a rezsiszámlák robbantották be a fővárosi kukások elégedetlenségét, amelynek keretében bár hivatalosan nem sztrájkoltak, „demonstrálták”, hogy nem jók a kukásautók. Most erős kompromisszumokkal, de megállapodtak és már elviszik a szemetet, bár a fizetésemelésekről még tárgyalni fognak. A főváros politikailag kínos napokon van túl, de akár még jól is kijöhetnek az ügyből a kormánnyal való összevetésben.
Karácsony Gergely pénteken azt mondta: egyelőre nem tudja pontosan, miből fogják finanszírozni a prémiumot.
A katasztrófavédelemhez fordul a főváros, ha szerda estig nem születik megállapodás.
Kétszázmilliót oszt ki a főváros 18 civil szervezetnek, a szociális ellátórendszer ugyanis bajba kerülhet, miközben a válságban, amikor a legszegényebbek egyre kevésbé tudják finanszírozni mindennapi költségeiket, éppen a civilek szerepe értékelődik fel.
Kuka-gate a Városházán, szélesítik a Ferihegyi utat, és - a fideszesek kétségei ellenére - döntöttek a Budapest 150. évfordulójára tervezett rendezvénysorozat előkészítéséről is.
240 milliárdos árajánlatot kapott a főváros az éves áramfogyasztására, a főpolgármester-helyettes szerint azonban „ez a pénz nincs és nem is lesz”.
A főváros és a BKV 26 milliárd forintért kilincselne a kormánynál – ha lenne kinél. Ugyanis öt hónap alatt Karácsony Gergely Navracsics Tiborral tudott csupán leülni, Lázár Jánossal például nem. Egyelőre pedig azt sem tudni, hogy a kormány legalább azt az összeget kifizeti-e, amit jogszabályban előírt kötelessége volna.
Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes a múlt héten még azzal indokolta az előterjesztést, hogy Budapest jobb gazdája a víziközműhálózatnak, mint a kormány lenne.
A költségvetés átalakításával próbálja Budapest finanszírozni az erőteljesen megugró kiadásait.
Az állam nem reagál, a fővárosnak pedig nemhogy a biodóm befejezésére, de fenntartására sem biztos, hogy lesz pénze a mélyülő válság miatt.
Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettes szerint van olyan forgatókönyv is, hogy a főváros technikai csődbe jut.
Az új szabályozás ősztől lép életbe.
Hozzányúlnának a Budakeszi úthoz és új hajléktalanügyi stratégiát is elfogadhat szerdán a Fővárosi Közgyűlés.